Stefania Drąg – Iłęda

Współpraca na styku Spółdzielnia i Rada Miasta jest niezbędna do rozwiązywania problemów mieszkańców bloków”

Mam 68 lat. Mieszkam w Nowym Targu przy ul. Podhalańskiej, przez wiele lat pracowałam w Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na stanowisku inspektora i kierownika działu Członkowsko-Mieszkaniowego. Od zawsze działałam wśród ludzi, mieszkańców bloków – kiedy oczekiwali na mieszkania, kiedy budowano bloki, domki i MDM-y na osiedlu Witosa. Obecnie pracuję trzecią kadencję w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Podjęłam niełatwą decyzję o kandydowaniu na Radną Rady Miasta Nowego Targu, ponieważ współpraca na styku Spółdzielnia i Rada Miasta jest niezbędna do rozwiązywania problemów mieszkańców bloków. Jestem jedną z Was, a moje hasło wyborcze brzmi „Zróbmy to razem”. Nie łudźmy się, że zrobią to za nas osoby, które nigdy nie mieszkały w blokach, nie znają i nie utożsamiają się z tymi problemami. Chcę czuwać nad tym, aby wybrano dla bloków najlepsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie, które nie wymusi podwyżek czynszów.

Dostrzegam wiele innych spraw do rozwiązania w naszym mieście między innymi pomoc ludziom niepełnosprawnym, emerytom i rencistom, na przykład w zwiększeniu zasiłków mieszkaniowych. Widzę potrzebę zadbania o młodzież uczącą się i dojeżdżającą do szkół, poprzez tańsze i dostępniejsze bilety komunikacji miejskiej. Niezwykle ważne jest, aby kontynuować rozpoczęte inwestycje, które staną się wizytówką naszego miasta.