Gabriel Samolej

Jestem gorącym orędownikiem budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych”

Mam 57 lat, jestem absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Nowym Targu i studium trenerskiego przy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Z zawodu jestem trenerem hokeja – obecnie w MMKS Podhale Nowy Targ.

Od 2006 roku jestem radnym Miasta Nowy Targ. W tym czasie pełniłem funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ, a także Przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Promocji.

Moje największe sukcesy związane są z karierą sportową. Jestem wychowankiem i wieloletnim zawodnikiem drużyny Podhale Nowy Targ oraz kilku innych klubów w Polsce (17 sezonów ligowych, 528 meczy), wielokrotnym Mistrzem Polski, 142-krotnym reprezentantem Polski. Uczestnikiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1984, 1988 oraz 1992 roku. W komputerowej klasyfikacji bramkarzy zająłem 3 miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku. Jestem ambasadorem i trenerem projektów: Hokejowe Nadzieje Olimpijskie oraz Shemmy Goalie School, pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w Małopolskim Okręgowym Związku Hokeja na Lodzie. Komentuję hokej na lodzie w TVP SPORT oraz w Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

Jestem jednym z głównych inicjatorów budowy basenu miejskiego, promotorem rewitalizacji miasta, orędownikiem wykorzystania środków z Unii Europejskiej do przebudowy miasta, której efektem jest rewitalizacja Parku Miejskiego, Rynku, ulic w centrum miasta oraz Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego. Jestem gorącym orędownikiem budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych.

Dzięki interpelacjom złożonym w obecnej kadencji udało się m.in. wyremontować chodnik wzdłuż bloków nr 42 i 44 na Alei Tysiąclecia i zainstalować dodatkowe oświetlenie na osiedlu Topolowym,

Wśród moich hobby znajdują się: sport, historia, geografia, muzyka.