Odpowiedzi na pytania internautów

Szanowni Państwo, chcąc jak najbardziej wiarygodnie odpowiedzieć na zadane przez Was pytania, postanowiliśmy zaprosić Pana Grzegorza to jednej z nowotarskich kawiarni. Forma wideo wydaje się nam zarówno przejrzysta jak i idąca z duchem czasu. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na wszystkie 16 pytań, które zebraliśmy z naszego profilu na Facebooku oraz skrzynki e-mail. Kilka z nich się powtarzało, dlatego pozwoliliśmy sobie cytować jedynie wybrane na ten sam temat. Kliknij więcej aby zobaczyć pytania i odpowiedzi na każde z nich: 1. Ciekawe czy się ktoś nowy zajmie tematem lodowiska? Jaki ma Pan pomysł na remont hali lodowej…

~ Internauta / wiadomość e-mail

2. Witam nie jestem mieszkańcem Nowego Targu ale jako zagorzały od lat sympatyk Nowotarskich Szarotek chce zapytać wprost czy pan podobnie jak Obecny burmistrz uważa Pan ze Podhale nie jest Miastu potrzebne(padły takie słowa) czy podobnie jak większość znających temat uważa Pan ze Szarotki to świetna reklama i promocja dla NT i można markę Podhala wykorzystać dla obustronnej korzyści?

~ Piotr / Facebook

  3. Dobry wieczór, Mam pytanie odnośnie dofinansowania do żłobków, które zostało zatwierdzone. Czy ma Pan jakiś pomysł odnośnie podwyższenia dofinansowania dla rodzin, które mają dzieci w żłobku? – podkreślę tylko fakt, że 250 zł to „śmieszna” kwota wobec całości, którą trzeba uiścić na żłobek (koło 1000 zł) – bez dofinansowania. W związku z pozostaniem takiego dofinansowania jakie jest zatwierdzone, matki będą musiały rzucić pracę i zostać w domu z dzieckiem… o jakości życia wspominać nie muszę. Dodam tylko, że zawsze głosowałam z rodziną na obecnego burmistrza – widzę jednak że warto poznać Pana opinię.. ~ Monika / Facebook

4. Planuje Pan zrobić coś ze smogiem? W żadnym innym mieście (także na Śląsku) nie spotkałam się z tak cuchnącym problemem, a w programie brakuje informacji na ten temat.

5. Czy zamierza Pan po objęciu stanowiska dokonywać jakiś zwolnień w Urzędzie miasta i szkołach?

6. W programie wyborczym jest zapis odnośnie tworzenia miejsc pracy „podporządkowanie wszystkch miejskich programów rozwojowych tworzeniu jak największej ilości miejsc pracy”. W jaki sposób to rozumieć. I czy ma Pan jakiś konkretny pomysł na walkę z bezrobociem?

~ Dominika / Facebook

7. Jak i czy w ogóle ma się rozwijać lotnisko w Nowym Targu ? Jaką rolę na tym lotnisku ma odgrywać Aeroklub i ew. inne podmioty tam działające?

~ Robert / Facebook

  8. Chciałbym zapytać o kwestię budowy ośrodka narciarskiego na Dziubasówkach. Ten temat przewija się już od lat i przed każdymi wyborami kolejni kandydaci w swoich programach umieszczają ten punkt, jako jeden z głównych w rozwoju turystyki miasta. W mojej opinii Nowy Targ dysponuje dużo bardziej atrakcyjnymi terenami niż chociażby stawiana za wzór Białka. Ogromny potencjał jakim dysponuje to miasto nie został wykorzystany przez tyle lat i ciągle Nowy Targ jest postrzegany jako miejscowość „przy drodze do Zakopanego”. Jakie pierwsze kroki zamierza Pan podjąć aby ta inwestycja w końcu doszła do skutku? Czy naprawdę wierzy Pan w powodzenie tego przedsięwzięcia i w jaki sposób spróbowałby Pan przekonać ludzi, którzy do tej pory blokowali ten projekt? ~ Piotr / Facebook   9. A ja chciałam zapytać czy jako burmistrz będzie Pan „wspomagał” działalność charytatywną na rzecz chorych dzieciaków bo bardzo bym chciała, żeby idea Podhale Dzieciom odżyła, bo naprawdę wiele dzieciaków potrzebuje pomocy, tylko bez wsparcia miasta tak nie wiele możemy???? ~ Elwira   10 Jakie jest Pana zdanie nt. dalszej kontynuacji projektu corocznego Budżetu Obywatelskiego? Widzi Pan potrzebę kontynuowania pomysłu? ~ Paweł / Facebook

11. Witam mam pytanie w sprawie obwodnicy Nowego Targu w planie zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 26,plan ten został zaskarżony przez Helenę i Jana Gut do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego,gdzie plan został uchylony wyrokiem z dnia 26.03.2014r.sygn akt. II Sa/Kr 1658/13 w sposobie poprowadzenia odwodnicy zakopianki(symbol 5KDGP) przez środek naszego domu. Obecny burmistrz i jego ekipa złożył odwołanie kasacyjne od tego wyroku twierdząc że obwodnica musi przebiegać przez środek naszego domu. Czy Pan Watycha będzie podtrzymywał poczynania poprzednika? czyli poddaństwa wobec GDKDiA czy będzie bronił mieszkańców przed niesprawiedliwością?

~ Sylwia / wiadomość e-mail

12. Czy zamierza Pan jako burmistrz wspierać młodych przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć nowe miejsca pracy? Czy każdy kto chce rozwijać swoją firmę ma liczyć tylko na siebie bo to jego interes?

~ Karol / Facebook   13. Przystanek MZK przy dworcu autobusowym.. dla ulatwienia postawienia znaku i zmian w rozkladach jazdy w wiekszosci skroconych do rynku zatoczka juz istnieje jakis czas. Dworzec bez polaczenia z komunikacja miejsca? slabo brzmi ~ Aneta / Facebook   14. Dlaczego prowadzicie brudną i agresywną kampanię wyborczą? Z czego bierzecie na to pieniądze?  ~ / prośba o anonimowość / Facebook   15. Kontynuując temat jarmarku należy zapytać jak nowo budowana w tym momencie targowica będzie funkcjonować? Zamieszczone w Internecie wizualizacje i wypowiedzi inwestora wyraźnie dają do zrozumienia że tylko jego niewielka część będzie przeznaczona na handel obwoźny czyli taki, jaki występuje obecnie na nowej targowicy. Dużą część stanowią de facto zamknięte lokale do wynajęcia. Sporo handlujących nie chce takiej formy gdyż handlują codziennie w różnych miejscach, do tego Jabłonka chce sama organizować jarmarki w soboty z przekonania, że po przenosinach w nowe miejsce handlujący ominą Nowy Targ ~ Bartek / Facebook   16. Co zrobić aby jarmark nie straszył?